SAULĖGRĄŽŲ ALIEJUS

On:

Žinome, kad daug mūsų aliejaus valgytojų laukiate saulėgrąžų aliejaus. Deja, gerų žinių neturime. 
Išspaudėme aliejų ir (kaip visada) nuvežėme mėginius į laboratoriją ištyrimui.
Tyrimai parodė, kad mūsų aliejuje padidėję rūgščių ir rūgštingumo rodikliai. Ir jis jau neatitinka kokybiško aliejaus standarto.
Taigi, mūsų elektroninėje parduotuvėje saulėgrąžų aliejaus kol kas nebus.

Kas kaltas?
Rūgščių ir rūgštingumo rodikliams dažniausiai turi įtaką žaliavų kokybė. Tai rodo, kad mūsų saulėgrąžose galimai buvo pažeistų sėklų. Šie metai saulėgrąžoms buvo labai nepalankūs. Jos dygo labai prastai, buvo gana smulkios ir neišvaizdžios. Labai daug sėklų išlesė laukiniai paukščiai. Jie turbūt irgi pasiėmė tik geriausias. Javapjūtės metu įdėjom labai daug darbo, kad sėklas kuo geriau paruošti. Labai gerai išdžiovinome, atvalėm priemaišas ir piktžoles. Tačiau pačios sėklos kokybe nedžiugina.

Turime pasilikę šiek tiek sėklų, todėl bandysime dar kartą pervalyti ir atrinkti didesnes gražesnes. Bet nieko jau neprižadam. Jeigu turėsim gerų naujienų, būtinai pranešim.

Ar nusinuodysiu valgydamas tokį aliejų? 
NE.
Tai yra kokybės rodiklis, pagal kurį dažniausiai apsprendžiama produkto vartojimo trukmė. Padidėjęs rūgštingumas reiškia, kad aliejus gali greičiau sugesti, greičiau oksiduotis. Jautresniems skonio receptoriams gali jaustis šiek tiek kartumo.
Rafinuojant ir dezodoruojant (ar kitaip aliejų valant cheminiu būdu) rūgštingumas mažėja ir produkto galiojimas ilgėja.
Tačiau mūsų aliejus yra visiškai natūralus neapdorotas produktas. Jam taikomas tam tikras maisto kodekso standartas. Aukščiausios kokybės aliejus turi "įtilpti" į to standarto rėmus. Deja, šiųmetis saulėgrąžų aliejus šiek tiek tuos rėmus "perlipo". Todėl negalime jam uždėti kokybiško gaminio "karūnos" ir į savo elektroninę parduotuvę jo nededam.

Mes nepasiduosime!
Pastebėjome, kad paskutiniu metu lietuviškų saulėgrąžų aliejaus gamintojų sumažėjo. Ne visiems užtenka kantrybės auginti šią lepią ir gana nuostolingą kultūrą bei iš jos gaminti aliejų. Ypač jeigu augini ekologiškai ir esi visiškai priklausomas nuo gamtos.
Tačiau senelis Jastramskas jau turi numatęs kelis nemažus laukus, kuriuose sėsime saulėgrąžas. Jau aktyviai ieškome, kur galėtume įsigyti sėklų pavasarinei sėjai. Ir tikrai bandysime VĖL!

Jeigu ši mūsų informacija Jūsų neišgąsdino ir Jus domina saulėgrąžų aliejus, skambinkite +37060015834.
Papasakosime smulkiau.

Galbūt ieškote aliejaus kosmetiniams gaminiams, muilo gamybai, medienos impregnavimui ar kitiems tikslams...laukiame Jūsų skambučių ar žinučių! Susitarsime!
Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password