RAPSAI ir MITAI

On:


Rapsų aliejus buvo pats pirmasis aliejus nuo kurio gamybos ir prasidėjo mūsų aliejinės veikla.
Galima sakyti, kad net šiek tiek turėjo įtakos sprendimui pasirinkti ekologinio ūkininkavimo kryptį. 
Šiuo metu rapsai gausiai apipinti mitais, kurie dažnai trukdo žmonėms pasinaudoti gerosiomis šio augalo savybėmis. 
O mes rapsus pažįstame jau tikrai neblogai. Pateikiame keletą populiariausių MITŲ:

1. Be chemijos užauginti neįmanoma.
ĮMANOMA!
Žinoma, ekologiniame ūkyje derliai žymiai mažesni negu chemizuotame. O kartais derliaus iš viso nebūna. Bet mes principingai tikim, kad tie augalai, kurie užauga - duoda didesnę naudą. Visas gamtines negandas nugalėjęs ir išgyvenęs augalas tampa stipresniu ir sukaupia daugiau naudingų medžiagų. Ekologiškai rapsus auginame daugiau negu 15 metų.

2. Rapsų aliejus tinkamas tik kurui.
Pagal tokią logiką linų aliejus tinka tik medžiui impregnuoti, kukurūzai tik gyvuliams šerti, kanapės tik virvėms vyti, ir t.t. Akivaizdu, kad daugelį produktų galime panaudoti ne tik maistui. Bet nuo to, jie juk netampa nuodais.

3. Rapsų aliejuje yra nuodingos Erucic riebiosios rūgšties.
Maistui naudojamų rapsų veislės išvestos natūraliu selekciniu būdu ir Erucic rūgšties kiekis sumažintas iki 0. Tokias sėklas mes ir sėjam.
Savo aliejus tiriame kasmet. Visada pirmiausia nustatome riebiųjų rūgščių sudėtį ir kitus kokybinius rodiklius (rūgštingumą, peroksidų kiekį). Mūsų aliejuje Erucic rūgšties NĖRA.

4. Rapsų aliejus nuodingas.
Greičiau - NAUDINGAS!
Šis mitas turbūt atsirado dėl aukščiau paminėtos eruko rūgšties.
Rapsų aliejuje yra žmogaus organizmui būtinų riebiųjų rūgščių ir tokoferolio (vit E). Daugelis mitybos specialistų pripažįsta, kad rapsų aliejuje puikus riebiųjų rūgščių balansas. Dėl to, dažnai yra lyginamas su alyvuogių aliejumi.
Be to, jame daug Omega9 riebiosios rūgšties. Todėl jis tinkamas trumpam kepimui.

5. GMO.
ES auginti genetiškai modifikuotus augalus iš viso draudžiama. Savo ūkyje sėjame rapsų sėklas išvestas natūraliu selekciniu būdu. Sertifikuojame ekologinius laukus, todėl čia negali būti nei kalbos apie chemiją ar GMO. Kaip atrodo mūsų laukai rasite mūsų Instagram paskyroje – ekologinis.lt
Be to, galime tai patvirtinti dokumentais. Mus kontroliuoja ne tik VšĮ Ekoagros, bet ir Augalininkystės tarnyba. Kuri vieną dieną atvyko pas mus, paėmė mėginį ir ištyrė dėl GMO. Išvada - mūsų rapsuose GMO nerasta. 

6. Rapsų aliejus turi skonį ir kvapą.
TAIP!
Visi šalto spaudimo natūralūs aliejai turi tik jiems būdingą skonį ir kvapą. Tai yra natūralus nedezodoruotas, nerafinuotas, neišvalytas ir kitaip “nenugesintas” gyvas produktas. Normalu, kad jis turi kvapą ir skonį. Mes labai stengiamės išrinkti skaniausias veisles. O ar skonis patiks Jums –galite pasakyti tik Jūs.

Kviečiame ragauti.

,

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password