PAVASARINĖ SĖJA

On:

Atšilus orams ir prasisklaidžius lietingiems debesims, įsibėgėjo sėjos darbai.
Šiemet, kaip ir kasmet, sėjam linus, kanapes, dviejų rūšių saulėgrąžas ir žinoma keletą kitų javų rūšių - kviečių, avižų, grikių...
Nemažai pasėjame dobilų, kai kuriuos auginame sėklai, o kai kuriuos "žaliai trąšai".

Žinoma, jau nuo rudens auga ir žieminiai rapsai.

Šiek tiek pasisėjom sorų. Pažiūrėsim kaip pavyks užauginti. Galbūt ateityje galėsime pasiūlyti sorų kruopų. (čia tokia maža svajonė)

Savo laukuose sėjame tik tas sėklas, kurias leidžiama sėti pagal ekologinio ūkininkavimo taisykles. Sėklos nemodifikuotos genetiškai ir neapdorotos jokiais  beicais ar kitomis cheminėmis medžiagomis. Tiek sėklos, tiek laukų būklė kontroliuojama VšĮ Ekoagros ir Valstybinės augalininkystės tarnybos.

Kartais sėklų paieška būna nemenkas iššūkis. Juk svarbu, kad sėklos būtų ne tik niekuo neapdorotos, bet ir pasižymėtų puikiomis skoninėmis bei maistinėmis savybėmis.

Laukams tręšti naudojame tik organines, mineralines ar kitas natūralias trąšas.

Taip pat taikome sėjomainą. Tame pačiame lauke neauginame tų pačių kultūrų kelis metus iš eilės. Keičiame. Leidžiame laukų ploteliams pailsėti ir pamaitiname augindami tam tikrus kitus augalus.

laukas

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password